مستبد، خود پسند، راحت طلب، فضول، مغرور، زود آشنا و نمک نشناس از ویژگی‌های عمومی گربه‌ها می‌باشد اما در کنار این ویژگی‌های منفی، گربه‌ها می‌توانند با حرکات دلنشین مایه‌ی انبساط خاطر صاحب خود می‌شوند لذا خیلی‌ها مایل اند حیوان خانگی آن ها گربه ها باشند. در ادامه با ما همراه باشید تا راه های اصولی برای نگهداری گربه را برای شما بگوییم.

اما در ادامه می خواهم شما را با اصول نگهداری گربه ها آشنا کنم:

 1. اخته کردن و واکسینه کردنگربه ضروری است.
 2. تمیز کردن موهای گربه حداق روزی یک مرتبه و برای گربه های با موهای بلند دومرتبه الزامی است.
 3. فراهم کردن بسترخاکیدرمنزل در جهت مدفوع و ادرار در آن چنان چه گربه ی شما بیشتر اوقات درمنزل به سر می برد.
 4. استفاده از ظرف تمیزغذاو غذا دادن به آن در زمان و مکان مشخص
 5. دسترسی گربه به آب تمیز
 6. جای مناسب و راحت برای خوابیدن گربه به همراه قراردادن آن لابه لایه روزنامهو تعویض روزنامه ها هر روز
 7. مراجعه کردن گربه در صورت لزوم برای وجود یا عدم وجود بیماری های انگلی
 8. در صورتیکه گربه شما غذای خود را می تواند شکار کند هر 6 ماه یکبارلازم است تا آن را نزد دامپزشک ببرید.

آموزش و تربیت گربه چگونه می باشد؟

اگر شما صاحبی سخت گیر و دارای نظم و ترتیب باشید گربه تان از شما چیزی یاد نخواهد گرفت زیرا از این ویژگی ها خوششان نمی آید. به هیچ عنوان گربه تان را مجازات نکنید زیرا باعث استرس و مشکلات رفتاری درآن ها می شود.

 • گوش دادن گربه به حرفتان: شما با استفاده از یک محرک مثل صدای زنگ، هنگامی که می خواهید به گربه غذادهید استفاده می کنید بنابراین گربه یاد میگیره که این صدا به یک چیزمثبت ربط داره و در نهایت با هربار صدای زنگ به سمتتان خواهد آمد.
 • استفاده ی گربه از توالت: ظرف خاک آن ها را به دستشویینزدیک کنید و هربار نزدیکتر و خاک کمتردرنهایت ظرف خاک را بردارید تا کاملا به آنجا عادت کرده باشد.
 • دست دادن گربه: ابتدا خود را تا سطح گربه خم کنید با گفتن دست بده به پنجه ی گربه بزنید وقتی پنجه شو جابجا کرد با وسیله ی کلیکیآن را تحریک کنید. این عمل را تکرار کنید تا سرانجام گربه بدون محرک به محض گفتن دست بده پنجه شو بیاره جلو.
 • خواهش کردن یا درخواست کردن گربه: با قراردادن یک تشویقی بالای سر گربهو بگید درخواست کن سپس گربه باید روی پاهای عقبی خودش بایسته و به تشویقی برسه.
 • با قلاده راه رفتن گربه: قبل از استفاده از قلاده آن را نزدیک غذای گربهو محل خوابش قرار دهید تا گربه به آن عادت کند. زمانی که به گربه تان تشویقی می دهید قلاده را دورآن بیندازید اما بندش را وصل نکنید. چند روزی که به آن عادت کرد بند آن را ببندید.

پانسیون گربه

بهترین پانسیون، پانسیونی است که به طور کاملا اختصاصی و شبیه به منزل، بدون باکس، به دوراز استرس و بوی سگ و سایر حیوانات خانگی دیگر طراحی شده باشد. در کنار آن از تیمی کاملا حرفه ای به شناخت گربه و آگاه از خلق و خوی رفتاری گربه ها باید استفاده کنند تا با روحیه ی گربه ها سازگاری داشته باشند و مدت زمانی که گربه ها در پانسیون قرار دارند روز های خوشی را سپری کنند.

دیگر ویژگی های پانسیون ها

 • دارای اتاقک های VIP و اتاق های بازی گربه ها
 • پخش موسیقی مورد علاقه ی گربه ها
 • سرو بهترین غذای خشک مخصوص گربه و بهترین غذای خانگی
 • گربه هایی که شناسنامه ی سلامت واکسیناسیون داشته باشند و درمان انگلی را طی کرده باشند، باویزیت دامپزشک پذیرش می شوند.